Piece do ceramiki - jak wybrać?
Trudno wyobrazić sobie pracownię ceramiki bez pieca. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z gliną, a cały ceramiczny warsztat mieści się na kuchennym stole, nie musisz na tym etapie kupować pieca. Swoje pierwsze prace możesz wypalić w piecu zaprzyjaźnionej pracowni.
Kiedy jednak pokonasz pierwsze trudności, nauczysz się tworzyć piękne prace i pokochasz ceramikę, prędko pomyślisz o wyborze pieca.
Już na wstępie pojawi się wiele pytań, bo oferta pieców na rynku jest bardzo bogata. Ceny zróżnicowane, w zależności od potrzeb i przewidywanych zastosowań. To bardzo ważna sprawa, aby zaplanować, co będziemy chcieli wypalać - czy będzie to ceramiczna biżuteria, czy naczynia użytkowe, czy naczynia użytkowe lub większe formy.
Małe, kręgowe piece, z prostym programatorem, będą odpowiednia dla pasjonatów, którzy ceramiką zajmują się w chwilach wolnych od innych zajęć. Piec duży, kilkusetlitrowy, komorowy, zasilany prądem trójfazowym, doskonale sprawdzi się w ludnej pracowni, która prowadzi warsztaty lub w manufakturze produkujące przedmioty z ceramiki.
Marka i producent pieca też ma znaczenie, zwłaszcza jeśli planujemy częste wypały i zależy nam na zachowania jednolitych parametrów wypału na wszystkich pietrach pieca. Warto zainwestować w produkt uznanego producenta i wybrać taki model pieca, który jest przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. Przemyślana i sprawdzona konstrukcja oszczędzi nam wielu rozczarowań i smutków.
W Ceramiq.pl proponujemy piece uznanych na rynku producentów: niemieckie Rohde lub Naberherm, czy holenderski Keramikos. Nie jest to przypadkowy wybór, ponieważ sami używamy tych pieców w pracowni Szkoły Ceramiki Ceramiq. Na bazie własnych doświadczeń służymy radą i pomocą przy wyborze.
Nasz dział techniczny jest w stanie wymienić grzałki oraz zdiagnozować i naprawić inne usterki pieca. Zastanawiasz się, jaki wybrać piec? Napisz lub zadzwoń do nas!